Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pomoc uprchlíkům na Srí Lance

V důsledku vojenských střetů, které probíhají na severu Srí Lanky mezi vládními vojáky a rebely z organizace LTTE („Tamilští tygři“), se více než 190 000 osob ocitlo v zoufalé situaci bez přístřeší a hledá bezpečí v uprchlických táborech v oblastech Vavuniya, Mannar, Trincomalee a Vanni.

Ti šťastnější, kterým se podařilo dorazit do táborů mezi prvními, žijí v nouzových přístřešcích. Desítky tisíc dalších lidí nemají střechu nad hlavou a přežívají v chatrčích postavených z větví.

Kapacita táborů je nedostatečná, sanitární a hygienická zařízení neodpovídají ani základním standardům, případně vůbec neexistují. Zdravotní péče je špatně dostupná, chybějí léky i personál. Kvůli ztíženému přístupu nevládních organizací do nebezpečných oblastí se pomoc nedostává do táborů včas.

Srílanská vláda ve spolupráci s nevládními organizacemi se snaží situaci řešit. Potravinová i nepotravinová pomoc je však dosud nedostatečná a v současné době pro řadu uprchlíků nedostupná. Charita ČR se snaží pomoci nejvíce potřebným ve spolupráci s partnerskými organizacemi – s místní Charitou SEDEC a s organizací FCE.

Tato humanitární krize pravděpodobně potrvá ještě několik měsíců. Přispějte prosím těm, kteří Vaši pomoc nyní nejvíce potřebují. (www.charita.cz)

 

Sbírkové konto Charity ČR, číslo účtu: 22770022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol: 171 (Srí Lanka)

Více na stránkách www.charita.cz 

Kontakt:

Jakub Dvořáček, programový manažer pro Srí Lanku a Mongolsko - 731 625 996

Jan Oulík, tiskové oddělení Charity ČR - 603 895 984
14. 05. 2009