Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Popelec umělců u Nejsvětějšího Salvátora

V sakristii kostela sv. Salvátora se sejdou umělci nejrůznějších žánrů, aby zhlédli literárně hudební pořad, jehož mottem je „prach jsi a v prach se obrátíš“. Celé setkání vyvrcholí tradičně hojně navštívenou bohoslužbou od 19:00 hodin, při které je udílen přítomným popelec – znamení kříže z ratolestí spálených po Květné neděli minulého roku.

(Z důvodu omezené kapacity sakristie bude vstup na první část večera umožněn pouze pozvaným, případně na vstupenky, jejichž omezený počet se bude distribuovat v sakristii kostela v neděli 14. února po bohoslužbách.)

Ve 20:15 hodin proběhne v sakristii kostela vernisáž instalace významné výtvarnice Adrieny Šimotové. Její monochromatická frotáž Obrácení z cyklu Hosté je spojena s kresbami z cyklu Dopisy. Tento křehký a pokorný umělecký vstup do centra liturgického prostoru během letošní doby postní je výjimečným setkáním dvou zdánlivě oddělených světů, světa současného umění a světa křesťanské liturgie. Dílo je možné si prohlédnout do Velikonoc vždy půlhodinu před pravidelnými bohoslužbami i po bohoslužbách. Kurátorem je Pavel Brunclík.

Společenství Krypta zve také na brzkou popeleční ranní hodinu 5:30 na pouť ulicemi Prahy. Putování začne u brány kostela Nejsvětějšího Salvátora a skončí kolem osmé hodiny u metra A Staroměstská. Doprovází P. Petr Havlíček SJ. Z trasy pouti Karlův most – Strahovský klášter – Karlův most je možné kdykoliv se odpojit. Kontakt: Jan Krajč (jankrajc@volny.cz).

V pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha bude při mši svaté 17. února v 18:00 hodin udílet popelec pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk. (www.salvator.farnost.cz, ap)

10. 02. 2010