Vyhledávání Menu

POSTNÍ ALMUŽNA


Arcidiecézní charita Praha zve veřejnost k účasti na starobylé postní tradici – almužně. Princip je jednoduchý: peníze za požitky, které si během postního období lidé odřeknou, vkládají do papírové postní krabičky. Tuto „postničku“ potom mohou věnovat na pomoc potřebným.


56643


Postní almužny se účastní buď jednotlivé rodiny, nebo celé farnosti. Vybrané peníze mohou věnovat na svůj vybraný úmysl nebo je předat Arcidiecézní charitě Praha, která letos z výtěžku Postní almužny podpoří svůj projekt pomoci matkám s dětmi v tísni. Tato dobrovolná duchovní formace věřících se koná od roku 2009 z pověření České biskupské konference. Obdobné akce duchovní formace a doprovodného prožívání duchovní obnovy prostřednictvím staré postní praxe se pořádají již mnoho let v Anglii, Belgii, Německu, Rakousku, či v Polsku a na Ukrajině.

Postní krabičky je možné vyzvednout v Arcidiecézní charitě Praha na adrese Londýnská 44 v Praze 2 v 1. patře v Kontaktní kanceláři, a to po celou postní dobu, vždy od pondělí do pátku mezi 8.30 a 15.30 hodinou. Více na www.postnialmuzna.cz. (Jarmila Lomozová)

Aleš Pištora 08. 02. 2016