Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Postní almužna pomůže lidem v nouzi

„Chceme tím navázat na starou tradici, že modlitba a půst se spojuje s almužnou,“ říká dr. Vojtěch Eliáš, prezident Arcidiecézní charity Praha. „Postní almužna se zásadně liší od sbírek tím, že prioritou nejsou peníze, ale cvičení v sebeovládání,“ dodává P. Eliáš. Projekt Charity České republiky se v minulých letech setkal s kladným ohlasem. Do papírové kasičky každý dává peníze za to, co si odřekl. O Velikonocích se přinesou do kostela a farář ve spolupráci s Charitou (farní nebo Arcidiecézní) rozhodne, jak se s částkou naloží.

Arcidiecézní charita Praha vydává zdarma zájemcům (farnostem i jednotlivcům) papírové kasičky pro postní almužnu ve svém sídle – Londýnská 44, Praha 2 již od čtvrtka 7. února po celou postní dobu (pondělí – pátek v době od 9 do 16 hodin).

Obdobné akce duchovní formace a doprovodného prožívání duchovní obnovy prostřednictvím staré postní praxe se pořádají již mnoho let v Anglii, Belgii, Německu, Rakousku, či v Polsku a na Ukrajině. Více na www.postnialmuzna.cz. (Aleš Pištora)

 

07. 02. 2013