Vyhledávání Menu

Potraviny pomáhají

O víkendu 22. listopadu 2014 proběhne na řadě míst v České republice druhý ročník akce „Potraviny pomáhají“, za kterou stojí organizace Byznys pro společnost a Česká federace potravinových bank. Jde o rozsáhlou celorepublikovou potravinovou sbírku. Zapojila se také Arcidiecézní charita Praha se stanovištěm v Tescu na Národní třídě.

Lidé budou moci sbírku podpořit tím, že ve vybraných obchodech v desítkách českých měst nakoupí jídlo a předají je dobrovolníkům či zástupcům celé akce. Přehled všech míst najdete na stránkách www.potravinypomahaji.cz.

Charity se na sbírce podílí zejména zapojením svých dobrovolníků. Navíc výtěžek využijí na poskytnutí jídla lidem v nouzi, seniorům, matkám samoživitelkách, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů i osobám s duševním onemocněním, či v azylových domech a dalších zařízeních, která spravují.

Do této akce se kromě Arcidiecézní charity Praha zapojili také Farní charita Vlašim – prodejna Tesco Zruč nad Sázavou, Farní charita Roudnice nad Labem – prodejna Tesco Roudnice nad Labem, Farní charita Beroun – prodejna Penny market na Třídě Míru v Berouně a Farní charita Kolín – prodejna Kaufland Kolín. Více na http://praha.charita.cz. (http://praha.charita.cz)

Aleš Pištora 20. 11. 2014