Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pouť do světa za Kocourem Mikešem

„A kam jdeš?" zeptala se Mařenka. „Do světa. Nevíš, jestli už tam jsem?" „Jéé, to musíš kolik hodin támhle za les." Mařenka radila Mikešovi, aby se radši vrátil domů, ale on na to, že to by udělala holka, ale ne pořádný chlap. A tak mu pasačka dala alespoň kus buchty na cestu, kocourek se rozloučil a pokračoval ve svém putování.

Kdo by neznal černého kocoura Mikeše, který bydlí se svými zvířecími kamarády, babičkou a Pepíkem Ševců v chaloupce v Hrusicích. Právě do Hrusic pořádá letos pražské arcibiskupství s dalšími institucemi již jedenáctá pouť rodin. Mši svatou bude od 11.00 hodin v kostele sv. Václava sloužit Mons. Aleš Opatrný. Předcházet jí bude katecheze pro rodiny, kterou povedou manželé Poláčkovi.

Děti i dospělí se mohou těšit na rodinné autorské divadlo zaměřené na pohádkovou tvorbu „Fígl“, vystoupení dětského folklorního souboru, výtvarné dílny, besedu s Mons. Opatrným i program pořádaný obcí Hrusice. Bližší informace a rezervace míst na http://cpr.apha.cz. (http://cpr.apha.cz, Aleš Pištora)

27. 05. 2013