Vyhledávání Menu

Pouť ke sv. Anně do Sudějova

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude 26. července 2014 od 10.00 hodin sloužit poutní mši svatou ke cti sv. Anny v kostele sv. Anny v Sudějově. Součástí programu pouti bude také představení s názvem „Kořeny a křídla svaté Ludmily“, které připravily ZUŠ Sedlčany a iniciativa Cesta sedmi kostelů.

„Cílem celoročního projektu Kořeny a křídla sv. Ludmily je vytvořit v procesu prožitku a hledání cest do minulosti za sv. Ludmilou netradičně pojaté pohybové divadlo, které chce připomenout matku našeho národa a zároveň zaktivizovat náš zájem o tuto první ženu naší historie, kterou známe jménem,“ říká členka realizačního týmu Jája Trojanová.

Na jevišti spolu vystupuje padesát pět účastníků, při představení se setkávají vnučky s babičkami a matky s dcerami, typické je propojení tanečního, hudebního, výtvarného a divadelního oboru. Na projektu se podílejí tanečníci, zpěváci, hudebníci z řad veřejnosti, laici i profesionálové, fotografové, výtvarníci. Premiéra pohybového divadla se uskutečnila 3. června v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech. Více na www.farnostjanovice.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 18. 07. 2014