Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pouť na beatifikaci Jana Pavla II.

Poutníci odcestují do Říma společně s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou, olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem a plzeňským biskupem Františkem Radkovským, kteří se beatifikace zúčastní jako zástupci ČBK.  Biskupové budou po tuto dobu ubytováni v české koleji Nepomucenum a ostatní poutníci v poutním domě v blízkosti římské kliniky Gemmelli, nedaleko Vatikánu, na kterou byl před třiceti lety po atentátu 13. května 1981 převezen Jan Pavel II. ze svatopetrského náměstí. Autobusovou pouť organizují nejen cestovní kanceláře, ale jednotlivé farnosti také vypravuji autobusy pro skupiny svých farníků. Do speciálního vlaku ze Slovenska nastoupí v Břeclavi také skupina poutníků z České republiky.

Biskupové kromě hlavního programu beatifikace, připravili pro české a moravské poutníky v Římě na pondělí 2. května v 16.00 hodin mimořádné setkání v bazilice Sv. Kříže Jeruzalémského, která je titulární bazilikou emeritního arcibiskupa pražského kardinála Miloslava Vlka.

Věřící, kteří se do Říma nedostanou, se mohou účastnit řady doprovodných aktivit, které k beatifikaci Jana Pavla II. organizují jednotlivé farnosti, nebo si budou moci atmosféru této události přiblížit alespoň prostřednictvím televizních obrazovek. TV Noe připravuje na tento víkend speciální program. Živě bude přenášet jak večerní vigilii 30. dubna ve 20.00 hodin z římského Cirka Maxima, tak beatifikační mši svatou v neděli 1. května v 10.00 hodin z náměstí Svatého Petra. (www.cirkev.cz)

27. 04. 2011