Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Poutní místo Skoky zve k návštěvě

V sobotu 25. června vystoupí ve Skokách pražský sbor Byzantion s nezvyklým repertoárem staré duchovní hudby s kořeny ve staré Byzanci a v pravoslavné liturgii. O týden později 2. července se v pozdějších večerních hodinách rozezní slavnostně osvětlený kostel zpěvy z Taizé.

V neděli 3. července bude následovat tradiční hlavní skokovská pouť k poctě Panny Marie. Po dopolední poutní mši svaté bude přichystáno posezení s občerstvením.

Během léta pak budou následovat různé koncerty. V sobotu 23. července vystoupí Oldřich Janota se svým souborem Ora pro nobis, Vladimír Merta a Karel Vepřek. V sobotu 6. srpna se představí Trio Sirius s repertoárem především barokní hudby a v sobotu 13. srpna pak Jan Spálený, mimo jiné v doprovodu světově proslulého trumpetisty Michala Gery. Ve Skokách ho uvítá zdejším krajem inspirovaný písničkář Petr Linhart.

Koncerty ve Skokách budou začínat zpravidla v 18:00. Bližší informace ke každému z nich najdete na stránkách www.skoky.eu.

Za podporu koncertního cyklu je na místě poděkovat Nadaci Život umělce, městu Žlutice a městu Bochov. Díky této podpoře bude dobrovolné vstupné návštěvníků využito přímo k obnově skokovského kostela. (aj)

Plakát (obrázek JPEG)Plakát 363.5 KB

10. 06. 2011