Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pracovnice Farní charity Beroun získala čestné uznání

Akce, kterou pořádala již tradičně Diakonie ČCE ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, se konala pod záštitou manželky prezidenta ČR paní Livie Klausové, předsedkyně PSP ČR Miroslavy Němcové (zastoupena poslankyní Lenkou Kohoutovou), ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové a starostky Městské části Praha 2 Jany Černochové.

Velký titulek uvedený na diplomu: „ocenění za mimořádně obětavou, kvalitní a zodpovědnou službu v oboru pečovatelství“ prozrazuje důvody, které k ocenění vedly. Ocenění přebírala paní Foltýnová z rukou Livie Klausové. „S každou z pečovatelek si vstřícně podala ruku a nedělalo jí problém si s kýmkoliv popovídat. Proto na to budu ráda vzpomínat,“ říká paní Foltýnová. Slavnost byla svátkem nejen pro paní Foltýnovou, ale i pro její nejbližší.

Cílem ocenění „Pečovatel/ka roku“ je podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným. Toto celorepublikové ocenění se od letošního roku spojilo s vyhlášením Národní ceny APSS ČR - zahrnuje tak širší škálu profesí pečovatelů a pečovatelek, sociálních pracovníků či pracovníků v sociálních službách. Nominace do soutěže měli příležitost od června zasílat za „svého“ pracovníka samotní klienti, rodiny a přátelé klientů, jakož i spolupracovníci či vedoucí služeb vysílajících pomáhajících organizací. (Jarmila Lomozová, Aleš Pištora)

17. 12. 2012