Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pracovníci Charity již pomáhají v Barmě

Kolegové z partnerských organizací a z místní Charity již pomáhají v oblasti Irrawaddy v Barmě, kterou zasáhl počátkem května cyklon Nargis, jenž po sobě zanechal tisíce obětí na životech, zničené vesnice a poškozenou infrastrukturu. Díky spolupráci s partnerskými organizacemi v rámci sítě Caritas Internationalis může Barmě účinně pomoci také Charita ČR.

V oblasti poskytuje Charita humanitární pomoc přibližně 10 000 osob, tento počet se má ovšem během dnešního dne (14. 5.) rozšířit na 40 000 lidí. V současné době potřebuje mezinárodní Charita (Caritas Internationalis) na pokrytí tohoto projektu přibližně jeden milion amerických dolarů (tj. asi 16 milionů korun).

V zasažených oblastech je kritický nedostatek pitné vody a základních potravin. V oblasti se rozkládají těla mrtvých lidí i zvířat... Oficiální odhady počtu obětí se stále pohybují okolo 23 000 osob, jiné odhady však hovoří o vyšších číslech. Cyklon připravil o přístřeší kolem 1 500 000 lidí. „Klíčové bude dostat se do zapadlých a od světa odříznutých vesnic,“ říká Jakub Dvořáček, který má pomoc v pražské centrále Charity ČR na starosti a s týmem Caritas Internationalis v Barmě je ve spojení. Spolu se svým kolegou se Jakub Dvořáček také připravuje na cestu do Bangkoku.

Charita ČR sbírá finanční prostředky na pomoc obětem cyklonu v Barmě prostřednictvím sbírkového konta i dárcovské SMS.

Charita ČR vyhlásila minulý týden sbírkové konto, na které je možné přispět v českých korunách na účet: 22770022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol: 121.

Kromě částky 250 000 Kč, kterou na pomoc Barmě věnovala Charita ČR ze svých vlastních finančních rezerv, přišlo ke dni 13. 5. od dárců na konto přes osmdesát tisíc korun.

Charitní sbírku lze podpořit také dárcovskou SMS ve tvaru DMS CHARITABARMA na číslo 87777 (cena jedné DMS je 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 27 Kč).

Děkujeme vám!

Více informací na stránkách www.charita.cz

Kontakt: Jakub Dvořáček, koordinátor pomoci pro Barmu, mobilní telefon: 731 625 996.

Foto: www.charita.cz

 

14. 05. 2008