Vyhledávání Menu

PRAHU NAVŠTÍVÍ KARDINÁL RAVASI


Ve dnech 20. až 22. listopadu 2015 navštíví Českou republiku kardinál Gianfranco Ravasi, předseda Papežské rady pro kulturu. V pátek 20. listopadu přednese od 15.30 hodin na plzeňské radnici přednášku o křesťanských kořenech Evropy a 22. listopadu bude od 10.00 hodin hlavním celebrantem mše svaté v pražské svatovítské katedrále.


49878

Foto: www.katyd.cz

Město Plzeň, nositel titulu Evropské hlavní město kultury 2015, Západočeská univerzita v Plzni a plzeňské biskupství pořádají přednášku kardinála Gianfranca Ravasiho s názvem „Křesťanské kořeny evropské kultury a její budoucnost“, která se bude konat v pátek 20. listopadu 2015 od 15.30 hodin na plzeňské radnici.

V neděli 22. listopadu bude kardinál Ravasi od 10.00 hodin hlavním celebrantem mše svaté v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Koncelebranty budou oba pražští kardinálové – Dominik Duka OP a Miloslav Vlk, který přednese homilii.

Kardinál Ravasi je odborník v biblických vědách a pracoval jako biblický archeolog v Sýrii, Iráku, Libanonu a Turecku. Jako prezident Papežské rady pro kulturu vyniká snahou o dialog s lidmi otevřenými pro hledání duchovního rozměru skutečnosti. V listopadu 2013 navštívil na pozvání kardinála Duky Českou republiku, aby zde zahájil dialog mezi světem víry a nevíry, inspirovaný sv. Pavlem, označovaný jako „Nádvoří národů“. V Arcibiskupském paláci při té příležitosti představil svou knihu „Neznámý Bůh“. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 16. 11. 2015