Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Smutek za oběti leteckého neštěstí

Vláda České republiky se po dohodě s českým prezidentem rozhodla vyhlásit den smutku na 17. a 18. dubna 2010. V tyto dny budou v poledne znít také zvony kostelů pražské arcidiecéze. Po oba dva dny při mši svaté bude pamatováno v přímluvách na tento úmysl. S ohledem na významnou přítomnost polských kněží v pražské arcidiecézi také Arcibiskupství pražské doporučilo v sobotu a v neděli na všech farách vyvěsit smuteční vlajky.

V pátek 16. dubna 2010 bude od 10:00 hodin arcibiskup Dominik Duka v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha sloužit zádušní mši za oběti sobotního leteckého neštěstí. Účast přislíbil také prezident republiky Václav Klaus, předseda vlády Jan Fischer a polský velvyslanec Jan Pastwa. Celou bohoslužbu bude živě přenášet Česká televize na programu ČT 2 a Český rozhlas na vlnách Českého rozhlasu 2 - Praha.

Ke dnům smutku na uctění památky neštěstí polského vládního letadla se připojují všechny diecéze v České republice. Olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda České biskupské konference, k této příležitosti oznámil: "V sobotu i v neděli se církev připojí ke dni smutku v poledne zvoněním a modlitbou a při nedělních bohoslužbách se budou konat přímluvné modlitby." (ap)

14. 04. 2010