Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pražská pěší pouť do Staré Boleslavi

Za podpory a s požehnáním pražského arcibiskupa Dominika Duky OP zve kyjská farnost všechny zájemce na „Pražskou pěší pouť do Staré Boleslavi“ při příležitosti svatováclavských oslav. Nabídka platí zejména pro pražské farnosti. Úmyslem organizátorů je spojit jednotlivé poutníky a nabídnout rekolekce na cestě. Vítány jsou i farní skupiny s vlastním duchovním doprovodem a programem. Během cesty budou zajištěny teplé nápoje a snídaně. Pro zájemce budou k dispozici vlajky a trička.

Společné putování začneme v pondělí 27. září ve 21:00 modlitbou nešpor v kostele sv. Bartoloměje v Praze-Kyjích. Program bude zakončen slavnostní mší svatou v 10:00 ve Staré Boleslavi. Zastávky si poutníci, kteří vyráží po seznamování se u táboráku půl hodiny po půlnoci, udělají u Satalic a v Jenštejně.

V roce 2003 se zrodila Národní svatováclavská pouť, duchovní slavnost, která se otevřela věřící i nevěřící společnosti a která se zakrátko stala přední duchovní akcí v Čechách a hlavní událostí státního svátku svatého Václava, Dne české státnosti. V loňském roce se svatováclavských oslav ve Staré Boleslavi zúčastnil také papež Benedikt XVI. Mši svaté, kterou tehdy slavil, bylo přítomno více než 50 tisíc poutníků.

V srpnu tohoto roku jsme si připomněli 360. výročí návratu Palladia do Staré Boleslavi v roce 1650. Za ním do Staré Boleslavi čeští katolíci putují již od roku 1609, kdy byla Panna Maria zobrazená na staroboleslavském obrázku prohlášena za „Palladium země České“. Lidé do Staré Boleslavi putují dodnes. Jednou z takových poutí je také ta, kterou letos organizuje farnost v Kyjích.

Z organizačních důvodů je nutné se na pouť přihlásit do 23. 9. 2010 na e-mailové adrese: farnostkyje@centrum.cz nebo na telefonním čísle: 739 203 254. (Aleš Pištora)

22. 09. 2010