Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pražský arcibiskup se opět vydá do oblak

Tak jako loni, se i letos pražský arcibiskup rozhodl svou přítomností podpořit letošní letecký den v Hradci Králové. Loni si vyzkoušel pocit pilota proudového letounu s pilotem Aloisem Häckelem v L-29. Letos by měl usednout spolu s primátorem Hradce Králové Zdeňkem Finkem do historického letounu, čtyřmístné Cessny.

O pražském arcibiskupovi, jehož otec byl letec a za druhé světové války bojoval v RAF, je známo, že má pro letectví jistou slabost. Vyrůstal v blízkosti letiště a jeho klukovským snem bylo stát se letcem. „Vzpomínám si, že jsme jako malí kluci sledovali letadla na obloze a dohadovali se, kam letí a kdo je na palubě. Odpovědi na otázky dětí, které sledují oblohu dnes, si můžeme prohlédnout na vlastní oči zblízka a na zemi. Možná že právě podzimní tradiční letecká show změní sny některých malých návštěvníků do budoucna ve skutečnost,“ napsal pražský arcibiskup ve svém pozdravu pro letošní ročník.

Czech International Air Fest je letecká show (CIAF), která se v Česku koná od roku 1993. Postupem času se stala celosvětově známým a vyhledávaným leteckým dnem. Domovem pro CIAF se stala tehdejší základna letectva AČR v Hradci Králové. Na každém ročníku CIAF se představí desítky letounů a leteckých skupin z celého světa. Více na www.airshow.cz. (Aleš Pištora)

30. 08. 2011