Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Pražský arcibiskup se setkal s ministrem zahraničí

Pražský arcibiskup a ministr zahraničních věcí hovořili o 60. výročí násilné likvidace mužských řeholních řádů komunistickou státní bezpečností v bývalém Československu. Ministr Kohout se na konci dubna zúčastní slavnostního koncertu v papežské bazilice Santa Maria Maggiore v Římě, který se při této příležitosti koná pod záštitou Papežské rady pro kulturu a kterému budou přítomni ministři zahraničí České republiky a Slovenské republiky. Na koncertě zazní duchovní hudba českých a slovenských autorů v podání chlapeckého pěveckého sboru Boni Pueri a pěvce Františka Balúna.

Setkání arcibiskupa Duky a ministra zahraničí má přispět k vzájemné důvěře mezi církví a českým státem. Oba pánové během oběda hovořili také o společných otázkách jako je smlouva mezi Českou republikou a Svatým stolcem a s ní související problematika. Dotkli se rovněž možné koordinace vzájemných aktivit v zahraničí, které by posilovaly větší obeznámenost s Českou republikou a s aktivitami českých katolíků.

Nedávno přijal ministr Kohout také kardinála Vlka, aby mu na konci jeho funkčního období poděkoval za přínos k rozvoji české společnosti, ale také za podporu dobrých mezinárodních vztahů. (ap)

13. 04. 2010