Vyhledávání Menu

Představení knihy Ladislava Heryána


Ve středu 19. října 2016 se od 19.00 hodin koná v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13) představení nové knihy Ladislava Heryána nazvané „Exotem na této zemi“ s podtitulem „O božím milosrdenství mezi námi“. Ladislav Heryán čtení a rozpravu nad knihou doprovodí zpěvem a hrou na kytaru.


70483


Kniha známého salesiánského kněze a pedagoga, „pastýře undergroundu“, je putováním po stopách Božího milosrdenství na této zemi. V krátkých příbězích se setkávají dva světy: svět Heryánovy kněžské každodennosti vyplněný setkáními s lidmi z různých vrstev společnosti, vesměs ale z jejích okrajů, a svět biblických poselství a podobenství. Ty vnášejí do naší současnosti paprsky pochopení a smyslu, ale také nastavují zrcadlo naší pýše a sobectví. Heryán ukazuje, jak je svět naplněn Božím milosrdenstvím, které nás v každé chvíli vybízí k tomu, abychom změnili naše uvažování a nechali se jím prostoupit. Jednotlivé kapitoly-příběhy knihy zaujmou bezprostředností a upřímností, s jakou nahlížejí v Boží perspektivě aktuální dění kolem nás, a prohlubují touhu po obrácení srdcí. Ladislav Heryán je známý salesiánský kněz, biblista a pedagog.

Večer uvádí salesián Jaroslav Kuchař, ředitel nakladatelství Portál, kde kniha letos vyšla. Více na www.portal.cz. (www.portal.cz)

Aleš Pištora 12. 10. 2016