Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Prezident africké charity navštívil Prahu

Arcibiskup  Lwanga  zavítal  do České republiky při příležitosti svého jednání v Římě. V sobotu navštívil v Litoměřicích otce biskupa Jana Baxanta a ředitelku tamní Diecézní charity Růženu Kavkovou. V neděli dopoledne byl hostem pražské vršovické farnosti a P. Stanislawa Góry a odpoledne se společně s biskupem Františkem Radkovským zúčastnil vzpomínkového aktu a mše svaté na Karlštejně při příležitosti 630. výročí úmrtí Karla IV.

V pondělí potom navštívil Arcidiecézní charitu Praha, kde proběhlo jednání za účasti prezidenta P. Stanislava Přibyla a ředitele Jaroslava Němce. Před polednem se setkal na pracovní návštěvě s kardinálem Miloslavem Vlkem v paláci na Hradčanech. Tématem setkání byla situace v Africe z pohledu prezidenta Caritas Afrika a další spolupráce Arcidiecézní charity Praha v rozvojových projektech v Africe. Projednána byla také možnost účasti na konferenci v Praze v době předsednictví ČR v EU.

Předtím než se Mons. Cyprian Kizito Lwanga stal arcibiskupem v Kampale, kde působí již přes dva roky, zastával funkci biskupa v diecézi Kasana–Luweero. Tam Arcidiecézní charita Praha realizuje své rozvojové projekty již více než pět let. Kampalsý arcibiskup je také předsedou správní Rady organizace UCDT (Uganda Czech Development Trust), kterou Arcidiecézní charita Praha v Ugandě založila, aby zde mohla vykonávat charitativní činnost. (jn, ap)

03. 12. 2008