Vyhledávání Menu

Příští setkání mladých z Taizé se bude konat v Praze

V pondělí 30. prosince 2013 bratr Alois ve štrasburské katedrále oznámil, že příští evropské setkání se bude konat od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015 v Praze. Kardinál Duka se těší, že bude moci mladé lidi v Praze uvítat.

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, který byl spolu s předsedou Ekumenické rady církví Danielem Fajfrem vyhlášení na setkání ve Štrasburku přítomen, řekl: „Milí mladí přátelé, s radostí vás zvu na mezinárodní setkání mladých křesťanů, které připravuje komunita Taizé v České republice v Praze, v městě, které leží ve středu Evropy a které je od počátku našich dějin duchovním i kulturním centrem nejenom naší vlasti, ale celé střední Evropy.“

Česká metropole evropské setkání mladých věřících komunity z Taizé hostila už na přelomu let 1990 a 1991. V uplynulých pěti dnech se mládež z celého světa ve Štrasburku scházela k bohoslužbám a modlitbám, ale i k debatám například s europoslanci. Součástí programu byla i mezináboženská setkání v místní mešitě i v synagoze. Šestatřicátý ročník setkání mládeže vyvrcholil výzvou k větší sounáležitosti křesťanských církví. Více na www.taize.fr. (Aleš Pištora, www.taize.fr)

Aleš Pištora 02. 01. 2014