Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Proběhla Noc otevřených kostelů

Ekumenická slavnost, která zahájila Týden modliteb za jednotu křesťanů, se konala 19. ledna od 18.30 hodin v sídle Církve bratrské v Soukenické ulici. Zúčastnili se jí zástupci většiny církví sdružených v Ekumenické radě církví v ČR, zástupci Římskokatolické církve v čele s kardinálem Miloslavem Vlkem a další hosté. Přítomné účastníky, kteří sál zaplnili téměř do posledního místa, přivítal farář místního sboru Petr Grulich a posléze také předseda ERC v ČR Pavel Černý. Kázáním posloužil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Zástupci jednotlivých církví se poté společně v přímluvných modlitbách vyslovovali za potřeby nejen korejských křesťanů.

Křesťané na celém světě se v tomto čase scházejí společně k modlitbám, napříč svými církvemi, sbory a denominacemi spojují své prosby a myšlenky k Bohu v jeden proud. Program modlitebních setkání letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který v České republice vydala Česká biskupská konference ve spolupráci s Ekumenickou radou církví v ČR, sestavovali křesťané z Jižní Koreji. Ti se rozhodli hledat inspiraci u proroka Ezechiela, který ve své době žil v rozděleném národě a toužil po jednotě svého lidu, stejně jako v těchto časech lidé v Koreji. Křesťané celého světa se letos modlí za jednotu, tak, aby byli „v Tvé ruce jedním celkem“ (Ez 37, 17).

Na tuto Ekumenickou slavnost navázala v dalších hodinách Noc otevřených kostelů, v rámci které mohli zájemci navštívit církevní stavby a zúčastnit se připraveného programu celkem na 5 místech v Praze.

Převzato z www.ekumenickarada.cz. Foto www.ekumenickarada.cz.
20. 01. 2009