Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Prosba ČBK o pomoc při povodních

"Na výzvu olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy Rady ČBK pro charitu a misie a místopředsedy ČBK, se Česká biskupská konference obrací k diecézím v České republice a diecézním charitám, ale také k jednotlivcům s prosbou o pomoc občanům v zaplavených oblastech Zlínského a Moravskoslezského kraje. Příspěvek ke zmírnění vzniklých škod je možné zaslat na sbírkové konto Diecézní charity ostravsko-opavské: 5015003434/5500 u Raiffeisenbank, variabilní symbol: 333. Vítána je rovněž pomoc při odstraňování škod, kdy bude zapotřebí přiložit ruku k dílu. Jako křesťané chceme svou solidaritu s oběťmi a poškozenými vyjádřit také modlitbou. Rádi bychom poděkovali Armádě České republiky, Policii ČR a Hasičskému záchrannému sboru ČR za obětavou pomoc občanům těchto oblastí, a to nejen těm, kteří se hlásí k naší víře."

Arcibiskup pražský Dominik Duka OP, předseda ČBK

 

Charita pomáhá při povodních

Humanitární pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc přivezli 17. května 2010 zásilku čisticích a desinfekčních prostředků a dek pro postižené povodněmi do Valašského Meziříčí. Pomoc chystají také Charity na severní Moravě a ve Slezsku, kde vyhlásili sbírkové konto. Současně v Olomouci probíhá vyřizování charitního sbírkového konta na pomoc lidem v postižených oblastech.

Diecézní charita ostravsko-opavská je v kontaktu s několika místními krizovými štáby a s krizovým štábem Hasičského záchranného sboru moravskoslezského kraje. „Doposud víme, že budeme potřebovat vysoušeče a úklidové potřeby. Se všemi místními Charitami jsme v kontaktu a situaci průběžně vyhodnocujeme,“ říká ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo.

„V některých našich charitách jsou zaplaveny sklepy a Charita Bohumín musela z důvodu odstávky elektřiny způsobené povodní evakuovat klienty ze svého Charitního domova pokojného stáří sv. Františka v Bohumíně,“ doplňuje Lukáš Curylo. Z vlastních zdrojů (sbírek na povodně) je Diecézní charita ostravsko-opavská připravena uvolnit na pomoc obětem povodní až půl milionu Kč.

Na pomoc obětem letošních povodní bude využito stávající sbírkové konto Diecézní charity ostravsko-opavské: 5015003434/5500 u Raiffeisenbank, variabilní symbol: 333.

Převzato z TS ČBK a www.charita.cz.

19. 05. 2010