Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Prosincový Zpravodaj

Autorem úvodníku s titulem Advent – starý slib se začíná uskutečňovat je kardinál Tomáš Špidlík, jemuž je v čísle věnován i další prostor – v prosinci se totiž dožívá 90 let.

Dále ve Zpravodaji naleznete text dopisu, který po své zářijové návštěvě v ČR poslal kardinálu Vlkovi Svatý otec Benedikt XVI.; pozvání na slavnostní odhalení pomníku kardinála Berana v Praze-Dejvicích, zamyšlení Dr. Jaroslava Šturmy nad Vánoci a rodinou; bohosloveckou reflexi akce nazvané „Pojď za mnou!“, která proběhla v kostele sv. Ludmily na Vinohradech; pozvání na Tříkrálový benefiční koncert Arcidiecézní charity; zajímavý článek a rozhovor o tzv. Adopci nablízko; nabídku míst, kde je možné účastnit se rorátů; přehled vánočních bohoslužeb v katedrále...

Nechybí ani tradiční rubriky: program katolických bohoslužeb přenášených televizí a rozhlasem; rozpis eucharistického výstavu v pražských kostelích; diáře našich biskupů; výběr informací z Act curie; programy středisek arcibiskupství i dalších subjektů; různé pozvánky na akce a události v arcidiecézi; novinky knižního světa; prosincová duchovní cvičení konaná v rámci celé republiky, prosincový kalendářík a historické kalendárium; úmysly apoštolátu modlitby; rubriky Co znamená... tentokrát o církevním roce a Průhledy do církevní češtiny – o původu slov Vánoce a koleda.

Redakce děkuje čtenářům za přízeň, kterou Zpravodaji v letošním roce věnovali, přispěvatelům za dobrou spolupráci, pomocníkům, kteří Zpravodaj podporují – třeba jen radou či povzbuzením, a všem přeje a vyprošuje plodné prožití adventu a pokojné a radostí prozářené Vánoce.

(kh)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

02. 12. 2009