Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Prosincový Zpravodaj

... nejen tímto tématem se zabývá úvodník arcibiskupa Dominika Duky. Detailně se pak přípravě na cyrilometodějské jubileum věnuje text prof. Petra Piťhy. P. Pavla Kuneše jsme požádali o adventní zamyšlení nad betlémy – výsledkem je hřejivý článek „Adventní stavění“.

P. Marek Pučalík O.Cr. z Ústavu dějin křesťanského umění připomíná u příležitosti slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu významná zobrazení Neposkvrněného početí na území Prahy.

Jako každý rok v adventu, i letos Zpravodaj zve k účasti na rorátech a v přehledné tabulce nabízí několik možností, kde a kdy se lze ke slavení této ranní adventní liturgie připojit.

Nechybí ani informace o slavení vánočních svátků v pražské katedrále. Přinášíme také pozvánku na tradiční charitní Tříkrálový koncert.

Dále ve Zpravodaji naleznete obvyklé rubriky: program katolických bohoslužeb přenášených televizí a rozhlasem; rozpis eucharistického výstavu v pražských kostelích; diáře našich biskupů; výběr informací z Act curie; programy středisek arcibiskupství i dalších subjektů; pozvánky na různé akce a události v arcidiecézi; novinky knižního světa; prosincová duchovní cvičení konaná v rámci celé republiky, prosincový kalendářík a historické kalendárium; úmysly apoštolátu modlitby. Rubrika Co znamená... dokončuje výklad zkratek, tentokrát akademických titulů získávaných na teologických fakultách.

Redakce Zpravodaje chce s letošním posledním číslem poděkovat všem čtenářům, přispěvatelům, odběratelům  a podporovatelům arcidiecézního věstníku za přízeň, popřát jim pokojně a plodně strávený advent a vyprošovat požehnané prožití vánočních svátků.

kh


POZOR! V programu Pastoračního střediska nastala změna: 21. 12. bude koncert pro seniory Prahy 6 bude již od 15:00.


 

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754  

01. 12. 2010