Vyhledávání Menu

Pastorační středisko

Hledáte-li informace o aktivitách, klikněte na NOVINKY.


Arcibiskupství pražské zřídilo Pastorační středisko, aby usnadnilo zpřístupnění křesťanství věřícím i nevěřícím lidem. Naplňuje pastýřskou starost biskupa o rozvoj různých druhů apoštolátu, koordinaci a vnitřní propojení apoštolských děl v diecézi. Poskytuje rovněž konzultace, poradenství, organizuje přednášky a kurzy. Zajišťuje materiály, zajišťuje setkání pro další vzdělávání kněží, jáhnů a těch, kdo konají různé služby v církvi. V neposlední řadě také pečuje o pastoraci a misii na internetu. Vytváří a spravuje internetové stránky, facebookové profily a on-line linku víry.


25015  • je katolická křesťanská instituce, zřízená v říjnu roku 1991 arcibiskupem Miloslavem Vlkem
  • je platformou pro koordinaci a rozvoj pastorační a apoštolské činnosti (zpřístupňování křesťanství věřícím i nevěřícím lidem)
  • pořádá programy pro veřejnost a lidi činné v pastoraci
  • připravuje a nabízí praktické podklady pro pastorační činnost, texty k aktuálním a ožehavým tématům, spirituální texty, texty s nedělními biblickými čteními a komentářem, předtištěné texty na nástěnky, letáky.  
  • provozuje weby - Abecedu víry na Internetu - www.vira.cz; Kontaktní křesťanský server - help.vira.cz; Web pro děti - www.deti.vira.cz; Pastorace.cz - www.pastorace.cz; Maria.cz - www.Maria.cz; Bůh.cz - www.buh.cz
  • poskytuje služby psychologické poradny
  • od prosince 2012 se strukturálně spojilo s Centrem pro rodinu a Katechetických střediskem, které nyní tvoří podřízená oddělení
  • úzce spolupracuje s Duchovní správou u kostela sv. Vojtěcha, se kterou se dělí o společné prostory.25011

 

Jak se k nám dostanete?

- Kancelář Pastoračního střediska na mapě (též sídlo Katolické teologické fakulty)
- Sál Pastoračního střediska - kostel sv. Vojtěcha (Kolejní 4, Praha 6)

Kontakty

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3
160 00 Praha 6
tel.: +420 220 181 754 (705)
e-mail: kancelar.ps@apha.cz

K dispozici jsou vám pracovníci na těchto pozicích

 

25. 11. 2016