Vyhledávání Menu

Radiokavárna v pražských Bohnicích během Noci kostelů


Dva úspěšné rozhlasové dokumenty s duchovní tematikou, které vznikly v rámci rozhlasového cyklu Dobrá vůle, si budou moci v pátek 10. června 2016 poslechnout návštěvníci letošního ročníku Noci kostelů v Radiokavárně ve Farním centru naproti kostelu sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích. Po skončení o nich mohou diskutovat s autorkou Lenkou Svobodovou.


62236

Foto: ČRo


Od 21.00 do 22.00 hodin – Radiokavárna I. - Zákon nestačí - setkání s Ivou Brožovou, bývalou předsedkyní Nejvyššího soudu ČR tak, jak ji neznáte

„Jsem-li o něčem přesvědčena, těžko bych ustála sama před sebou, kdybych uhnula a jednala v rozporu se svým svědomím,“ říká bývalá dlouholetá předsedkyně Nejvyššího soudu ČR Iva Brožová, drobná a na pohled velmi křehká žena, která však mnohokrát překvapila svou urputností a silou vůle. A jak se stala soudkyní? Proč se nechala pokřtít tajně svěceným biskupem katolické církve? A jak před lety prožívala střet se státní mocí, především svůj spor s Václavem Klausem? To se dozvíte z několikrát oceněného rozhlasového dokumentu Lenky Svobodové.

Od 22.00 do 23.00 hodin – Radiokavárna II. - Kláštery na kolečkách. Řeholnice Veronika Miriam žije v maringotce a prodává palačinky na poutích v jižní Francii.

Pořad Kláštery na kolečkách vás zavede na poutě do jihovýchodní Francie za kongregací Malé sestry Ježíšovy.  Tyto řeholnice se svým životním stylem v mnohém dokázaly přizpůsobit moderní době.  Cíleně navazují na odkaz mnicha, mučedníka a katolického kněze Charlese de Foucaulda, zakladatele komunity Malých bratří, který působil a zemřel mezi  kočovnými  Tuaregy na Sahaře.  Hlavní protagonistka pořadu sestra Veronika Miriam žije v maringotce a stejně jako jiní „světští“ prodává palačinky na poutích v jižní Francii.

Mnohé pořady z cyklu Dobrá vůle získaly ocenění v různých rozhlasových a novinářských soutěžích nebo reprezentovaly Český rozhlas na mezinárodních přehlídkách v zahraničí. Kompletní archiv cyklu na jdete na webových stránkách Českého rozhlasu. Více na www.rozhlas.cz/dvojka/dobravule. (Lenka Svobodová)

Aleš Pištora 31. 05. 2016