Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Rekviem za prezidenta Václava Havla

Zítra, tedy 20. prosince, se zádušní mše bude konat také v kostele sv. Karla Boromejského pod Petřínem, která začne v 15.00. Večer od 18.30 hodin bude zádušní mše také v kostele sv. Jiljí u dominikánů.

Zádušní mše svatá se vzpomínkou na Václava Havla se uskuteční také ve čtvrtek 22. prosince od 18.00 hodin v kostele sv. Prokopa v Praze na Žižkově. Právě ze Žižkova pocházela Havlova první manželka Olga a na žižkovské radnici měl prezident Havel rovněž obě svatby. Svědky jim tehdy byli Jan Tříska a Táňa Fischerová, která zavzpomíná na zemřelého Václava Havla ve čtvrtek večer po zádušní mši u sv. Prokopa.

Bývalý československý a český prezident Václav Havel zemřel ve svém domě na Hrádečku nedaleko Trutnova v neděli 18. prosince v dopoledních hodinách. V oficiálním vyjádření promluvil o prezidentu Havlovi také pražský arcibiskup a předseda České biskupské konference Mons. Dominik Duka OP. Pražský arcibiskup hovořil jménem církve, „do jejíhož společenství křtem i svátostí biřmování a přijetím Eucharistie zesnulý patřil a která mu je také vděčna za možnost života ve svobodě a za obnovu celocírkevního života“. (Aleš Pištora)

 

Seznam zádušních mší:

úterý 20. prosince
15:00 - kostel sv. Karla Boromejského pod Petřínem
18:30 - kostel sv. Jiljí
19:00 - kostel Nejsv. Salvátora


čtvrtek 22. prosince

17:30 - kostel sv. Václava ve Staré Boleslavi

18:00 - kostel sv. Prokopa na Žižkově (po mši bude následovat
            vzpomínka Táni Fischerové)

19. 12. 2011