Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Říjnový Zpravodaj

Úvodník Mons. Aleše Opatrného se v probíhajícím Roce kněží zamýšlí nad postavou, posláním a vnímáním kněze.

V rubrice Ze života arcidiecéze naleznete reflexi třetí encykliky papeže Benedikta XVI. Caritas in veritate – článek vychází z postřehů kardinála Miloslava Vlka.

„Tlouci růžencem na dveře“ – k tomu v růžencovém měsíci nabádá P. Tomáš Roule. Bohoslovec Radek Tichý píše o dění v Arcibiskupském semináři na počátku akademického roku.

Rozhovor říjnového čísla vznikl u příležitosti výročí počátku dnes už tradičních adorací za povolání v kostele sv. Ludmily v Praze-Vinohradech, na naše otázky odpovídala sestra Milada Kopecká OSF, která stála u zrodu těchto prosebných „prvních pátků“.

Dále Zpravodaj zve například na „dušičkový“ benefiční koncert Arcidiecézní charity a přináší informace, na které jste zvyklí: program vysílání katolických bohoslužeb prostřednictvím ČRo 2 Praha, TV Noe a Radia Proglas; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích; diáře biskupů; výběr z Act curiae; programy středisek Arcibiskupství pražského a dalších center a institucí; pozvánky a nabídky; knižní novinky; říjnový kalendářík i historické kalendárium a úmysly apoštolátu modlitby na tento měsíc.

Průhledy do církevní češtiny se zabývají slovy otec, syn a kněz a jejich zvláštnostmi, rubrika Co znamená... tentokrát osvětluje Opus Dei.

Pravidelné zasílání Zpravodaje je možné objednat tímto formulářem.

kh

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

01. 10. 2009