Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Říjnový Zpravodaj

Autorem úvodníku zvoucího k hlubšímu proniknutí do tajemství naší víry právě prostřednictvím rozjímavé kristocentrické modlitby růžence je P. Ondřej Pávek. Uvnitř čísla naleznete mj. pozvánku na tradiční benefiční „dušičkový“ koncert Arcidiecézní charity Praha; u příležitosti misijního měsíce přinášíme svědectví o životě žen, které hlásají evangelium prostřednictvím nejrůznějších médií – představují se Dcery sv. Pavla, paulínky. V návaznosti na letošní velmi úspěšnou Noc kostelů a v době příprav dalšího ročníku předkládáme rozhovor s P. Milošem Szabo, hlavním koordinátorem této akce otevírající církev a její chrámy veřejnosti. 2. říjen je památkou andělů strážných – o nich pro vás napsala článek sestra Teresa ze společenství, jehož život s anděly více než počítá – z Kongregace Sester od Andělů.

Jako obvykle se ve Zpravodaji dozvíte, co mají na programu naši biskupové; kdy a odkud budou média přenášet katolické bohoslužby; do kterého kostela můžete zajít kvůli adoraci...; přinášíme výběr z Act curiae, programy středisek arcibiskupství a dalších církevních subjektů; řadu pozvánek na zajímavé akce, přednášky, duchovní obnovy; nabídku knižních novinek, „Průhledy do církevní češtiny“; v rubrice „Co znamená...“ pokračování miniseriálu o zkratkách označujících příslušnost k různým řádům a kongregacím katolické církve; historické kalendárium a úmysly apoštolátu modlitby na říjen.

Přílohou k říjnovému Zpravodaji je přehledně zpracovaný Program Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského na zimní semestr 2010/2011.

kh

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754  

04. 10. 2010