Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Říjnový Zpravodaj

V úvodníku se P. Michal Němeček, ředitel Pastoračního střediska, zamýšlí nad „velkým říjnem“ a vyhlášením Roku víry papežem Benediktem XVI. u příležitosti padesátého výročí zahájení II. vatikánského koncilu.  Svědectvím víry je vzpomínka na umučenou Edith Stein v příspěvku P. Josefa Koláčka SJ, podobně i ohlédnutí za prázdninovým setkáním mládeže ve Žďáru nad Sázavou Markéty Chytré. Cestou víry 50 let po II. vatikánském koncilu nás provází P. David Vopřada S.T.D. Mimořádnou kostel Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstíudálostí v naší arcidiecézi je blahoslavení Čtrnácti pražských mučedníků. Okolnosti procesu nám krátce osvětlí v rozhovoru P. Regalát Petr Beneš OFM, Th.D, přinášíme podrobný program oslav této události.

V pravidelných rubrikách poskytneme přehled bohoslužeb v médiích, z diářů pana kardinála a biskupů, personální změny a ustanovení, jubileář.

Po prázdninách se opět můžeme těšit na pravidelné i nepravidelné programy Pastoračního střediska i středisek pražské arcidiecéze, přijmout pozvání na řadu koncertů, přednášek, akcí aj. Rovněž přehled duchovních cvičení, zvláště pak rekolekci s P. Józefem Augustynem SJ.

Z nových knih upozorňujeme na Novénu k blahořečení Čtrnácti pražských mučedníků.

(ek)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail:
arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

27. 09. 2012