Vyhledávání Menu

Rodina je síť, která dokáže odolat i velkým otřesům

Fandíme rodině – takové je motto Národní pouti rodin, která se ve dnech 29. a 30. srpna 2014 uskuteční ve Žďáru nad Sázavou. Pouť, nad níž převzalo záštitu Biskupství brněnské, se koná v roce 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN. Poutě se zúčastní také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

Pražský arcibiskup chce ve své promluvě vyzdvihnout, že v rámci koncepce církve je rodina od počátku její základní buňkou. Ale nikoli rodina nukleární. „Myslím, že pro církev bude nesmírně důležité, co v letech normalizace zdůrazňoval kardinál Tomášek: rodinný rozměr církve, kdy farnosti a různá společenství se chápou jako entity složené z buněk, které vytvářejí rodiny. Zde je důležité, abychom rodinu neomezovali na jedno či dvougenerační rozměr, ale chápali ji vždy jako společenskou, civilizační, ale i duchovní síť, která dokáže odolat i velkým otřesům,“ říká kardinál Duka.

V letošním roce, který je současně Rokem rodiny a rokem oslav 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN biskupové Čech a Moravy vyhlásili Národní pouť rodin, která se pod záštitou Brněnského biskupství ve Žďáru nad Sázavou spojí s poutí diecézní. Součástí doprovodného programu budou různá hudební vystoupení, přednášky pro rodiče, biblická zahrada pro děti a další zajímavé programy pro celou rodinu. Více na www.narodnipoutrodin.cz. (www.narodnipoutrodin.cz, Aleš Pištora)

Aleš Pištora 22. 08. 2014