Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Sbírka na pomoc Somálsku a Etiopii

V Etiopii pomáhají prostřednictvím Caritas Ethiopia například americká CRS, britská a irská CAFOD/TROCAIRE a belgická Charita (Caritas Belgium), v Somálsku pracuje Caritas Somalia a v Somalilandu mise Caritas Switzerland/Luxembourg. Pomoc se zaměřuje zejména na distribuci potravin a pitné vody. V Etiopii plánují naši místní partneři zabezpečit jídlo a vodu pro 77 000 lidí v provinciích Východní a Západní Hararghe, Dire Dawa, Západní Arsi a Oromia. V provinciích Kembata Timbaro se pak věnují zejména podvyživeným dětem a kojícím ženám, kterým jsou poskytovány nejen potraviny, ale i lékařská péče.

V somálské provincii Dolní Džuba pomoc směřuje do škol a ke starým lidem, v Somalilandu dochází k obnově a budování nezávadných vodních zdrojů a nové studny spolu s kampaní zaměřenou na hygienu zlepší život 70 000 místních pastevců a vnitřně přesídlených osob.

Charita ČR prozatím neplánuje zásah přímo na místě. „Budeme však využívat služeb našich partnerů. V Somalilandu jsme pomáhali v letech 2009-2010 s budováním zdrojů pitné vody a hygienických zařízení a nyní pracujeme v Etiopii. Prostředí a partnery tedy známe a můžeme za ně ručit,“ říká Pavel Gruber, vedoucí oddělení humanitární a rozvojové pomoci Charity ČR. Ze svého krizového fondu uvolnila Charita ČR na pomoc částku 5000 € (přibližně 120 000 Kč). Krizový fond je tvořen z výnosu Tříkrálové sbírky.

Sbírkový účet Charity ČR: 55660022/0800 u České spořitelny, a.s., variabilní symboly - Etiopie: 146 a Somálsko: 103. (www.charita.cz, foto: www.caritas.org)

13. 07. 2011