Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Seminář o církvi a mediích

Seminář, který připravila Katedra pastorálních oborů a právních věd KTF UK, se pokusí zodpovědět, zda média dokáží evangelizovat, zda mají novináři předsudky vůči náboženství a církvi, zda je mediální jazyk vůbec vhodný pro šíření náboženského poselství či zda je možné nazvat práci církevních médií žurnalistikou. Mgr. Terézia Kolková, Ph.D., vystoupí s příspěvkem na téma „Dokážu médiá evanjelizovať?“, Mgr. Imrich Gazda promluví na téma „Dokážu médiá informovať o cirkvi?“

Mgr. Terézia Kolková, Ph.D., po skončení studia žurnalistiky na FF UK v Bratislavě (2002) působila jako novinářka v tiskové agentuře SITA, v Katolíckych novinách a ve Vatikánském rozhlase v Římě. Současně obhájila disertační práci na Katolické univerzitě v Ružomberku (2006). Její vědecký zájem se soustřeďuje na publicistický a náboženský styl a na žurnalistické žánry. Působí jako odborná asistentka na Katedře žurnalistiky Filozofické fakulty Katolické univerzity v Ružomberku.

Mgr. Imrich Gazda po studiích na Filozofické fakultě Katolické univerzity v Ružomberku (2006) pokračuje v doktorandském studiu na Katedře žurnalistiky FF KU v Ružomberku, kde obhajuje disertační práci na téma „Prezentácia náboženskej problematiky v slovenských a talianskych printových médiách“. Odborně se věnuje etice žurnalistiky a prezentaci náboženské problematiky v sekulárním a církevním tisku. Absolvoval výzkumně-studijní pobyty ve Vatikánském rozhlase v Římě a na Fakultě institucionální komunikace Papežské univerzity Santa Croce v Římě.

Seminář 11. května 2009 začíná ve 14:00 v posluchárně P5 v budově KTF UK Thákurova 3, Praha 6. (ap)

06. 05. 2009