Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Setkání vysokoškoláků Studentský Velehrad 2008

Tématem letošního Studentského Velehradu je "DILEMA na cestě životem" s podtitulem "Hospodine, tvář tvou hledám" (Žalm 27).

Pro studenty jsou připraveny pěší poutě. Budou se konat od 30. 4. do 1. 5., vychází se od Svatého Hostýna (sever), z východu ze Zlína, z jihu ze slovenské Skalice a ze západní strany vyjdou brněnští poutníci.

Vlastní setkání začne v pátek 2. 5. v podvečer společným slavením mše svaté, kterou bude ve velehradské bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje sloužit brněnský studentský kaplan Josef Stuchlý SJ.

Hlavním přednáškovým dnem bude sobota 3. 5. Studenti se budou moci setkat s prof. P. Tomášem Halíkem, Kateřinou Lachmanovou, Janem Sokolem či Marií Svatošovou. Společně se zaměří na morální dilemata, otázky a rozhodování v partnerských vztazích, manželství a rodině.

Pořadatelé očekávají příjezd několika stovek vysokoškolských studentů z celé republiky, v roce 2006 bylo přítomno kolem čtyř stovek mladých. Studentský Velehrad 2006 nesl titul "Identita – jít a nezabloudit".

Více informací, program a registrační formulář:

Studentský Velehrad 2008

web: www.studentsky.velehrad.cz

Vysokoškolské katolické hnutí ČR 

web: www.vkhcr.org 

Dotazy:

Lenka Budková

tel.: + 420 722 037 294

e-mail: studentsky@velehrad.czPřevzato z TS ČBK.

26. 04. 2008