Vyhledávání Menu

Slavnost Všech svatých na Pražském hradě

Kolegiátní kapitula Všech svatých na Hradě pražském zve k poutní liturgii Slavnosti Všech svatých, která se koná v sobotu 1. listopadu 2014 v kapitulním kostele na Pražském hradě. Poutní mši svatou od 18.00 hodin spolu s kapitulou a poutníky bude slavit pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, homilii pronese probošt kapituly prof. Petr Piťha.

Liturgický program zahájí v 17.00 hodin slavnostní nešpory a do poutní liturgie se zapojí Schola Gregoriana pod vedením Davida Ebena. Televize NOE bude bohoslužbu vysílat v přímém přenosu a pořadatelé proto prosí, aby účastníci přišli do chrámu do 17.45 hodin.

Slavnost Všech svatých je křesťanský svátek, který připomíná všechny svaté, a to nejen ty, kteří jsou oficiálně kanonizováni, ale také ty, o „jejichž svatosti neví kromě Boha nikdo“. Svátek je slaven napříč křesťanstvím, přičemž církve vzešlé ze západního křesťanství jej slaví 1. listopadu, zatímco východní křesťané první neděli po letnicích. Římskokatolická církev a některé další západní církve navazují 2. listopadu na tento svátek Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 31. 10. 2014