Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Slavnosti sv. Jana Nepomuka na Karlově náměstí

Cílem pořadatelů je obnovit starodávnou pražskou jarní pouť opřenou o úctu ke sv. Janu Nepomukovi, velké osobnosti českých dějin známé po celém světě, jejíž socha zdobí téměř každý most v Evropě. Tento světec, jehož památku si připomínáme 16. 5., je hlavním patronem Čech.

Sv. Jan Nepomucký - životopis

Program zahájí v 10:00 průvod z kostela sv. Ignáce na hlavní podium na Karlově náměstí. Účastníky slavnosti přivítá starostka MČ Praha 2 Jana Černochová a rektor kostela sv. Ignáce P. Josef Čunek SJ. Následovat budou hudební, divadelní a taneční vystoupení a další kulturní i duchovní program pro děti, mládež i dospělé. Mimo jiné vystoupí hudební skupiny Bridge Band JKNováka, jazzové kvarteto Františka Kopa a Hana Hegerová, pro děti jsou připraveny divadelní hry nebo tvořivý program (vytváření středověkých šablon a zdobení triček apod.).

V kostele sv. Jana Nepomuckého (na Skalce, Vyšehradská ul.) jsou na programu např. varhanní koncerty s operním zpěvem nebo autorské čtení Ivana Martina Jirouse.

V kostele sv. Ignáce z Loyoly (Karlovo nám.) zazní barokní hudba pro varhany a trubku nebo koncert Českého klarinetového kvarteta. Mše sv. ke sv. Janu Nepomuckému začíná v 17:30. Po celý den bude v kostele sv. Ignáce ke zhlédnutí výstava soch a předmětů vážících se k postavě sv. Jana Nepomuckého a projekce dokumentárního filmu „Nejznámější Čech“. Více v přiloženém programu. 

Program ke stažení (obrázek JPEG)Program ke stažení 157.8 KB

13. 05. 2008