Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Starobohnické posvícení

Posvícení začíná v sobotu 23. května ve 12:01 na náměstí ve Starých Bohnicích. Součástí bohatého programu bude ve 13:33 hodin historický průvod, kdy posvícení přijde pozdravit Jakob Osborne, potomek anglických baronetů. V historickém průvodu účinkuje taneční skupina Wings a Taneční soubor Veleobce sdružených obcí baráčníků.

Po celý den bude pro děti otevřena výtvarná dílna, soutěž pro děti i dospělé, jarmark lidových řemesel, občerstvení, prodej výroční turistické známky z r. 2008, budete mít možnost ochutnat výborné staročeské speciality, bude vyhlášena tombola. Sobotní program zakončí v 19:19 hodin koncert duchovní hudby v kostele sv. Petra a Pavla. Účinkuje Musica Adeodata.

V neděli 24. května bude od 9:00 a 11:00 hodin v kostele sv. Petra a Pavla mše svatá, v 17:00 hodin májová pobožnost, po které bude v 17:30 následovat koncert barokní pravoslavné hudby v podání Komorního smíšeného sboru VOKS - opět v kostele sv. Petra a Pavla.

Minulý rok uplynulo 850 let od posvěcení kostela sv. Petra a Pavla ve Starych Bohnicich. První historickou zprávou o něm je v originále dochovaná pergamenová listina, tzv. autentika, ve které pražsky biskup Daniel potvrzuje, že 30. května 1158 vložil do oltářního kamene ostatky svatých. Připojuje jména krále Vladislava a královny Judity a jako zakladatele kostela uvádí vyšehradského probošta Gervasia.

Více na stránkách Římskokatolické farnosti Bohnice. (ap)

21. 05. 2009