Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Studenti VOŠP spolupracují při návštěvě papeže

Budoucí novináři, recenzenti a politologové v rámci své dobrovolnické činnosti a praxe budou organizačně zajišťovat chod a činnost tiskového centra v pondělí 28. září ve Staré Boleslavi a v neděli 27. září budou pomáhat při organizaci setkání papeže s Ekumenickou radou církví ČR v Arcibiskupském paláci v Praze.

Během návštěvy papeže Benedikta XVI. v České republice se počítá také s účastí několika stovek novinářů z celého světa. Tiskové středisko ČBK ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky a spolu s mluvčími Arcibiskupství pražského a Biskupství brněnského připravuje pro novináře nutné zázemí. Počítá se s tím, že novinářům bude k dispozici hlavní tiskové centrum v Praze a potom také centra v Brně na letišti v Tuřanech a na Proboštské louce ve Staré Boleslavi. Úkolem těchto středisek bude zajistit pro novináře dobré podmínky pro jejich práci. Půjde o zprostředkování základních informací, distribuci projevů, zprostředkování osobností církve a kulturního a politického světa k rozhovorům, organizování menších tiskových konferencí, vyhledávání nutných podkladů pro zprávy a další.

Komise ČBK, která se zabývá přípravou návštěvy papeže po mediální stránce, nabídla studentů žurnalistiky velmi zajímavou zkušenost s prací profesionálních novinářů a profesionálních tiskových mluvčí při události, která je jednou z nejzajímavějším mediálních akcí u nás. Budoucí novinář se při spolupráci na takovéto akci může naučit mnoho detailů práce mediálních pracovníků, které by pouhým studiem nikdy nezískal.

Vyšší odborná škola publicistiky v centru Prahy má již patnáctiletou tradici. Studenti se zde prakticky seznamují s prací v oblasti tištěných médií, rozhlasu, televize, publicity a spolupráce s veřejností a zároveň získávají teoretické znalosti z  humanitních oborů jako je například sociologie, estetika, křesťanství nebo filosofie. V průběhu studia spolupracují na konkrétních projektech neziskových organizací a ve veřejné správě. Mezi absolventy školy je spousta známých jmen z veřejnoprávní televize a rozhlasu i z mediálních agentur. VOŠP je církevní školou, jejímž zřizovatelem je Arcibiskupství pražské. (ap)

Více informací o Vyšší odborné škole publicistiky naleznete zde.

22. 09. 2009