Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Svatojánské slavnosti počtvrté

Multikulturní festival začne v 10 hodin slavnostním průvodem doprovázeným mažoretkami z Prague Golden Majorettes od kostela svatého Ignáce k pódiu na Karlově náměstí. Během dne budou na tomto místě divadelní představení a hudební produkce. Zahraje řada kapel mnoha žánrů, mimo jiné jazzový Bridge Band, romská kapela Pharamis, slovenská folklórní Limbora, vietnamská skupina Dráček nebo mladé seskupení Juicy Freak. Židovské písně v jidiš zazní v provedení Hanky Frejky a pestrost vystupujících završí Vokalklub, složený z nevidomých hudebníků a zpěváků.

Souběžně s tímto programem bude možné využít tvořivé dílny pro děti i rodiče, soutěže, pouťové atrakce. Nebude chybět občerstvení, ukázky mezinárodní kuchyně a řada stánků se suvenýry a různými pamlsky. Program se chystá také v kostele sv. Ignáce, kde ráno v 9.30 proběhne krátká modlitba s chorálními gregoriánskými zpěvy ke cti sv. Jana Nepomuckého a večer bohoslužba, na kterou naváže koncert skupiny Šarbilach.

Pozoruhodné představení je připraveno pro děti v Družinské kapli. Lukáš Hejlík, známý některým divákům ze seriálu Ošklivka Katka, předvede scénické čtení z cyklu LiStOVáNí nazvané Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti. V rámci tohoto projektu představuje Hejlík každý měsíc nový titul, a to během jedné hodiny za použití různých rekvizit, kostýmů a hudby. (www.jesuit.cz)

09. 05. 2011