Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Svatováclavské duchovní zastavení zahájí oslavy svátku sv. Václava

Od sochy sv. Václava promluví pražský arcibiskup Dominik Duka OP, který se zamyslí nad osobností a odkazem našeho národního patrona. Pozvání přijal také starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. V rámci program, který připravili dominikáni od sv. Jiljí, zazní v podání Tubicines camerales pod vedením Josefa Zámečníka „Korunovační intrády“ Jiřího Ignáce Linky a v podání Pražského katedrálního sboru pod vedením Josefa Kšicy skladba „O sv. Václavu“ Adama Michny z Otradovic. Kromě zamyšlení na téma národního patrona zazní také modlitby a Svatováclavský chorál spolu se státní hymnou.

Po skončení duchovního zastavení na Václavském náměstí se kolem 19.00 hodin rozeznějí zvony kostelů v celé republice, aby věřící i nevěřící přiměly k zastavení a ke společné modlitbě v okamžiku, kdy bude na poutní místo do Staré Boleslavi převážena relikvie sv. Václava.

Už šestý ročník Svatováclavského duchovního zastavení organizuje P. Vladimír Kelnar jako vikář 1. pražského vikariátu ve spolupráci s farností Matky Boží před Týnem a řádem dominikánů od sv. Jiljí. Poprvé se Svatováclavské duchovní zastavení konalo v roce 2006. (Aleš Pištora)

24. 09. 2012