Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Světlo porozumění

Židovské muzeum v Praze, Bejt Praha, Římskokatolická farnost u kostela sv. Ducha a Federace židovských obcí v ČR pořádají netradiční koncert, který bude probíhat zároveň v kostele sv. Ducha a ve Španělské synagoze na Starém Městě pražském. V rámci koncertu se budou interpreti přesouvat z jednoho liturgického prostoru do druhého a vyjádří tak podle organizátorů nový vztah obou náboženství i touhu většiny lidí žít v míru a porozumění.

Unikátní a zároveň symbolické sousedství obou budov v malebném prostředí Starého Města přivedlo organizátory k myšlence uspořádat právě v nich koncert na oslavu lidské pospolitosti a solidarity, s účinkujícími reprezentujícími různé kouty žánrového spektra (jazz, klasická hudba, etno, alternativní hudba a jiné). V rámci koncertu vystoupí Dan Bárta, Varhan Orchestrovič Bauer, sbor Mikrochir, Hadar Noiberg, Karel Růžička, Josef Fečo a Aries. Součástí projektu je i jeho rozšíření do dalších českých a slovenských měst: Plzně, Děčína, Boskovic, Bratislavy, Košic a Prešova.

Koncert je jen pro zvané hosty včetně členů diplomatického sboru a představitelů politického a kulturního života. (www.bejt-praha.cz)

07. 10. 2010