Vyhledávání Menu

Světový den mládeže pražské arcidiecéze

Světový den mládeže pražské arcidiecéze se koná před Květnou nedělí v pátek 11. dubna 2014 od 19.00 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze 2 a v sobotu 12. dubna od 9.30 hodin v Salesiánském středisku mládeže v Praze 8  – Kobylisích. Slavnost vyvrcholí mší svatou celebrovanou kardinálem Dominikem Dukou.

Papež Jan Pavel II. si přál, aby se mladí lidé každý rok setkávali v diecézích se svými biskupy, a tak i mladé z  pražské arcidiecéze náš arcibiskup Dominik Duka zve ke společné oslavě Světového dne mládeže, která probíhá před Květnou nedělí na celém světě. Mottem letošního setkání jsou slova vybraná papežem Františkem: „Blahoslavení chudí v duchu, neboť jejich je nebeské království“ (srov. Mt 5,3).

Setkání se bude konat v pátek 11. dubna od 19.00 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze 2 a v sobotu 12. dubna od 9.30 hodin v Salesiánském středisku mládeže v Praze 8  – Kobylisích. Vysokoškoláci a starší mládež se mohou těšit v pátek na komponovaný večer s modlitbou Taizé za účasti bratra Wojtka. V sobotu zveme všechny na úvodní katechezi P. Michala Němečka, návazné diskusní skupinky, odpolední workshopy a semináře na zajímavá témata (mezilidské vztahy, modlitba, svátost smíření, solidarita), společné slavení liturgie, a hlavně na osobní setkání nás všech s naším arcibiskupem Dominikem Dukou. Účast krom výše uvedených také přislíbili: otec biskup Karel Herbst, otcové Radek Martinek, Vladimír Slámečka, Timotej Vácha, Zdenek Wasserbauer, sestra Veronika Barátová a řada dalších zajímavých hostů. V programu nebude chybět místo pro sport, posezení v čajovně či prostor pro modlitbu a svátost smíření. Slavnost vyvrcholí v podvečerních hodinách mší svatou celebrovanou kardinálem Dominikem Dukou. Světový den mládeže koordinuje Arcidiecézní centrum pro mládež Praha. Více na http://praguesdm.webnode.cz  a https://www.facebook.com/adcm.praha. (Lucie Haschková)


Aleš Pištora 07. 04. 2014