Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Světový den mládeže v Kobylisích

Papež Jan Pavel II. si přál, aby se mladí lidé každý rok setkávali ve svých diecézích se svými pastýři, a tak i mladé z Pražské arcidiecéze náš biskup Dominik Duka zve ke společné oslavě dne mládeže, která probíhá před květnou nedělí souběžně na celém světě!

Setkání se bude konat 31. března 2012 od 9.00 hodin v Salesiánském centru v Kobylisích. Účastníci se mohou těšit na katechezi Mons. Tomáše Holuba, diskusní skupinky, semináře na zajímavá témata, společné slavení liturgie, koncert křesťanské kapely REJ a hlavně na osobní setkání nás všech s naším arcibiskupem Dominikem Dukou a biskupem Herbstem. Novinkou na setkání budou tzv. prezentační stolky, skrze které bude probíhat prezentace aktivit mládeže v diecézi.

Slavení Eucharistie bude propojeno s celým dnem a bude jeho vrcholem. Skrze symboliku kříže a plátna, budou mít účastníci možnost odevzdat své hříchy a neúspěchy, zároveň ale i své talenty a dary Bohu. Na kříži přibité hříchy a neúspěchy se ponesou v úvodním průvodu a všichni tak budou moci vstoupit do liturgie očištěni. Své talenty a dary vtisknuté na plátno, odevzdáme v obětním průvodu.

Témata seminářů: Upalovala nebo pomáhala?, Jsem křesťan i na pařbě?, Evangelizace a film, Intimita, sexualita a Boží plán, Reklama má svůj cíl – TEBE!, Proč vlastně s někým chodit?, Klečím, sedím, stojím aneb vím, co dělám při liturgii?, Křesťan a ekologie, Svět podle „GENDERS STUDIES“?, Kam se vrtnout v církvi, Křesťan v dnešním světě, Současná křesťanská hudba, Legální a nelegální aneb jak ušetřit prachy a nekrást?, Bibliodrama, Biblické tance, modlitba tancem, Zážitková hra (Kateřina Gutwirthová)

26. 03. 2012