Vyhledávání Menu

Světový den mládeže v pražské arcidiecézi

Světový den mládeže pražské arcidiecéze se koná před Květnou nedělí, v pátek 27. března 2015 od 19.30 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze 2 a v sobotu 28. března od 9.30 hodin v Salesiánském středisku mládeže v Praze 8 – Kobylisích. Slavnost vyvrcholí mší svatou celebrovanou kardinálem Dominikem Dukou.

Mottem letošního setkání jsou slova vybraná papežem Františkem:  „Blahoslavení čistého srdce, neboť oni budou vidět Boha“ (srov. Mt 5,8). Papež Jan Pavel II. si přál, aby se mladí lidé každý rok setkávali v diecézích se svými biskupy. Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP proto zve mladé lidi pražské arcidiecéze ke společné oslavě Světového dne mládeže, která probíhá před Květnou nedělí na celém světě.

Setkání se bude konat v pátek 27. března od 19.30 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze 2 a v sobotu 28. března od 9.30 v Salesiánském středisku mládeže v Praze 8  – Kobylisích. V pátek zvou organizátoři všechny ke společné modlitbě se zpěvy z Taizé a v sobotu k úvodní katechezi, návazné diskusní skupinky, odpolední workshopy a semináře na zajímavá témata, společné slavení liturgie, a hlavně na osobní setkání všech s arcibiskupem Dominikem Dukou.

Účast mj. přislíbili otcové Zdenek Wasserbauer, Michal Němeček, Michael Špilar a řada dalších zajímavých osobností. V programu nebude chybět místo pro sport, posezení v čajovně či prostor pro modlitbu a svátost smíření. Světový den mládeže koordinuje Arcidiecézní centrum pro mládež Praha. Více na http://praguesdm.webnode.cz/ a http://www.facebook.com/Praha. (www.adcm.cz)

Aleš Pištora 23. 03. 2015