Vyhledávání Menu

SYMPOZIUM V JUBILEJNÍM ROCE FATIMY


Celý křesťanský svět si letos připomíná 100 let od zjevení Panny Marie ve Fatimě. Českomoravská Fatima v Koclířově přijímá přihlášky kněží i laiků k účasti na teologicko-pastorálním sympoziu o Fatimě, které se uskuteční v Hradci Králové - Koclířově, od středy 4. 10. do soboty 7. 10. 2017.


85742


Bude zahájeno ve středu 4. 10. 2017 v Hradci Králové v Novém Adalbertinu a pontifikální mší svatou v 18.30 hod. v katedrále Svatého Ducha na Velkém náměstí. Sympozium bude ve dnech 5. - 7. 10. 2017 pokračovat v Českomoravské Fatimě v Koclířově.

Hlavní hosté a přednášející budou z otců biskupů kardinál Dominik Duka OP, Mons. Tomáš Galis, biskup žilinský, Mons. Jan Vokál, biskup královéhradecký a Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

Hosté a přednášející z portugalské Fatimy budou vícerektor poutního místa P. Vítor Coutinho,  Dr. Pedro Valinho, generální sekretář Světového apoštolátu Fatimy Nuno Prazéres

Přednášející z ČR: ThLic. David Bouma, Th.D., PhDr. Štěpán Maria Filip OP, P.Mgr. Jan Paseka a Mons. Pavel Dokládal.

Sympozium a slavení jubilea Fatimy v přítomnosti sochy Panny Marie Fatimské, kterou převezmeme při národní pouti do Fatimy 13. 9., bude v ČR zakončeno na svátek Panny Marie Růžencové na 1. mariánskou sobotu 7. 10. 2017 v národním centru Fatimy v Koclířově slavnostní bohoslužbou a odevzdáním naší země Neposkvrněnému Srdci Panny Marie a skrze ni zasvěcením Bohu.

Účastnický poplatek 300,- Kč na celé sympozium (4 dny) nebo 90,- Kč na den (pro předem přihlášené) bude možné uhradit na místě. Na požádání pro předem přihlášené během sympozia zajistí pořadatelé ubytování i stravu. Přihlašování probíhá na telefonu 731 646 800 nebo emailem: recepce@cm-fatima.cz. 

Je také možné se připojit k národní pouti do Fatimy nebo přijít na program putování milostné sochy Panny Marie z Cova d´Iria ve Fatimě v katedrálách českých i moravských diecézí a na poutních místech.

Informace k podrobnému programu sympozia a Jubilea Fatimy v jednotlivých diecézích najdete na www.fatima2017.cz 

Stanislav Zeman 14. 07. 2017