Vyhledávání Menu

Tammím: Pramen v poušti


Seminaristé Arcibiskupského semináře v Praze pořádají postní duchovní obnovu pro mladé muže, která bude probíhat již tradičně v klauzuře semináře od 13. do 15. března 2015. Účastníci mají možnost prožít víkend v modlitbě, ztišení, společných rozhovorech o společného hledání a prožívání víry.


Součástí setkání jsou i různé workshopy a setkání se zajímavými hosty. Program bude střídavě společenský, naučný a duchovní. Pro účastníky jsou připraveny meditace, společná modlitba, chvály, přednášky, skupinky, zpověď, duchovní rozhovor, křesťanská hudba, film. Program je určen mladým mužům, kteří hledají svou životní a chtějí prohloubit svůj vztah s Bohem. Smyslem setkání je umožnit mladým mužům setkání s vrstevníky i se společenstvím seminaristů. Vytváří se tak prostor pro hledání životní cesty a prohloubení osobního vztahu s Bohem. Tématem postního TAMMÍMU 2015 je „pramen v poušti“.

Postní období je připomínkou jak čtyřicetiletého putování izraelského národa pouští, tak i připomínkou čtyřiceti dnů, které Ježíš po křtu strávil v poušti postem a modlitbou. V průběhu duchovní obnovy se chceme v tichu zastavit a navrátit se k smyslu postu a k oživujícímu prameni modlitby, ze kterého můžeme čerpat v pouštních obdobích našeho života. Více informací a přihlášky na adrese www.tammim.spolco.cz. (Miroslav Auxt)

08. 09. 2017