Vyhledávání Menu

Téma únorového Zpravodaje: Vězeňští kaplani

Téma únorového Zpravodaje pražské arcidiecéze zavede čtenáře do vězení, lépe řečeno přivede je k zamyšlení se nad tématy spojenými s vězením a působením vězeňských kaplanů. Toto nezvyklé prostředí přiblíží v rozhovoru vězeňský kaplan pražské arcidiecéze a místopředseda Vězeňské duchovenské péče P. Převrátil. Svědectví vězně ve výkonu trestu rovněž ukáže na význam naděje za mřížemi. Jaroslav Lorman seznámí čtenáře se zajímavým projektem, který má jako celá duchovenská péče nabízet vězňům možnost změny k lepšímu.

V úvodníku kardinála Duky se čtenář dočte o tom, co nového se připravuje pro Palladium. Nechybí pravidelné rubriky, nabídka zajímavých programů, duchovních cvičení, informace o chystaném kurzu varhaníků a historický kalendář.

ÚVODNÍK ARCIBISKUPA

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka v úvodníku arcidiecézního Zpravodaje mluví o cestě biskupů Ad limina, při které požádá papeže o požehnání nových korunek pro Palladium země české. Hovoří o tom, jak tato záštita vždy sdílela osudy naší země.

BLUES RÝNOVICKÉ VĚZNICE

Za svůj dosavadní život překročil práh věznice dvakrát. Pokaždé to bylo dobrovolně a jen na skok a pokaždé ho přes něj převedla souhra různých náhod a narážek jen tak mimochodem. Svou zkušenost popisuje Jiří Černý.

ABY VĚZEŇ VYŠEL VEN JAKO LEPŠÍ ČLOVĚK

V rozhovoru o své službě vězeňského kaplana přibližuje P. Miloš Převrátil, jak důležitá je pro, kteří nechtějí ztratit svou duši, vězně naděje.

ZPRAVODAJ PRAŽSKÉ ARCIDIECÉZE - únor

Aleš Pištora 23. 01. 2014