Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Tichý hlas pro Svatou zemi

Ekumenickou bohoslužbu ve 14.00 v katolickém kostele povedou zástupci katolické i evangelické církve a židovských obcí. V 15.15 hodin se rozběhne hudební program na zahradě při katolickém kostele, kde vystoupí písničkáři Dáša Voňková, Karel Diepold a Marie Kubátová a skupiny Mišpacha, The Meeting Point, Klec a Koza na útesu a v kostele evangelickém skupina Geshem, Slávek Klecandr a Petr Linhart.

Nebude chybět ani diskusní blok o Svaté zemi, o Izraeli a o dialogu mezi Židy a křesťany. Můžeme se tedy těšit nejen na spoustu zajímavé muziky, ale i na mnohá setkání se zajímavými lidmi z církve i z židovských obcí. Můžeme se těšit i na osobní setkání spousty obyčejných lidí, jímž leží na srdci osud země, která je skutečně svatou pro mnohá náboženství, která je i jednou z kolébek naší civilizace. Součástí festivalu je také výstava „Zmizelí sousedé“ v sále Městského úřadu.

Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle. Festival pořádá římsko-katolická farnost a evangelický sbor v Libčicích, Společnost křesťanů a Židů, město Libčice nad Vltavou a Společenství svaté Ludmily. (www.peplum.cz.)

03. 06. 2010