Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Tomáš Sedláček o etice a ekonomice

Diskusní večer na téma „Sen o růstu … aneb etika kontra ekonomie?“ povede Vladimír Petkevič. Příspěvek k tématu pronese Tomáš Sedláček, autor knihy Ekonomie dobra a zla.

Tomáš Sedláček se narodil v roce 1977. Vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul PhDr. a vyznamenání děkana. Zde přednáší filosofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Za diplomovou práci o etice a ekonomii získal Hlávkovu cenu. Je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém Yale Economic Review zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů. V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce Václava Havla.

Tomáš Sedláček založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Fórum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB. V lednu 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), poradního orgánu premiéra sestávajícího z deseti vybraných ekonomů, kteří pro vládu připravují protikrizová opatření. (ap, foto: www.tomassedlacek.cz)

16. 04. 2010