Vyhledávání Menu

Tři králové vystoupili na horu Říp

Tři králové vyšli 1. ledna 2015 na horu Říp, kde se zúčastnili novoroční mše svaté v rotundě sv. Vojtěcha a sv. Jiří. Na horu Říp je vyslala Farní charita Roudnice nad Labem. Všem tříkrálovým koledníkům požehná biskup Karel Herbst SDB 4. ledna ve 14.45 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen na pomoc těm, kteří si sami pomoci nedokáží kvůli stáří, nemoci, hendikepu či nedobré sociální situaci. Tradiční součástí sbírky je také Tříkrálový koncert, který se uskuteční v neděli 4. ledna 2015 od 18.00 hodin a v přímém přenosu jej uvede Česká televize na programu ČT 1. Koncert moderují Martina Kociánová a Jan Čenský. Zahrají Lenka Dusilová a BAROMANTIKA, bratři Ebenové, INEKAFE a Adam Mišík. V průběhu koncertu budou tradičně odvysílány reportáže o pomoci lidem s postižením v jihočeské Kaplici, o navracení bezdomovců do běžného života v Olomouci a o podpoře sociálních projektů na Ukrajině Oblastní charitou Znojmo.

Přispět do sbírky lze také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným půjde 28,50 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.). Sbírku je možné podpořit také příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777). Více na www.trikralovasbirka.cz. (Jan Oulík)

Aleš Pištora 02. 01. 2015