Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Tříkrálová sbírka přinesla rekordních 72,5 milionu Kč

V Arcidiecézi pražské celkový výsledek poprvé překročil částku 4 milionů korun, vybráno bylo přesně 4 066 841,- Kč. Jedná se o částku o 160 000,- Kč vyšší než v roce 2010.

„Z té závratné finanční částky, ale především z vlny solidarity a podpory, kterou Tříkrálová sbírka u české veřejnosti probouzí, se až tají dech,“ říká ředitel Charity ČR Oldřich Haičman. „Je pro nás nesmírnou ctí, že si lidé práce Charity je tak považují a cení, ale současně je pro nás velkou odpovědností, aby peníze byla účelně využity. Především děkujeme našim dárcům, podporovatelům, přispěvatelům a velmi děkujeme našim koledníčkům, že se vydali na dlouhou a mnohdy nepohodlnou pouť aby pomohli lidem v nouzi. A také jejich rodičům dětí. Bez tak obrovské podpory by Charita nemohla pracovat,“ doplnil Oldřich Haičman.

„Neubývá lidí, kteří potřebují naši pomoc. Já myslím, že to vnímají i naši dárci a tak mě asi nejvíce těší vědomí, že v tom nejsme sami a že nás v pomoci potřebným podporuje takové množství dárců a dobrovolníků. Je to skvělé a i já moc děkuji všem, kteří přispěli darem nebo vlastní aktivitou,“ říká hlavní koordinátor sbírky Marek Navrátil.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně znevýhodněným skupinám a to zejména v regionech, kde se sbírka koná. Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí. Příklady záměrů letošní sbírky naleznete na stránkách: http://www.trikralovasbirka.cz/zamery-sbirky/

V průběhu února proběhne podrobná kontrola výnosu sbírky. Dokud nebudou řádně překontrolovány všechny potřebné doklady, jsou uvedené výsledky pouze předběžné. Podrobné výsledky naleznete na stránkách: http://www.trikralovasbirka.cz/vysledky/.

Tříkrálová sbírka je osvědčena Magistrátem hl. města Prahy pro území celé České republiky dle zákona 117/2001 Sb. Sbírka se koná na území celé České republice každoročně již od roku 2001 (v roce 2000 proběhla pouze na Olomoucku).

Loni (v roce 2010) v celé ČR koledovalo celkem 16 041 skupinek, tedy téměř 50 000 dobrovolníků. Celkový výnos Tříkrálové sbírky 2010 činil 68,715 milionů Kč. Během trvání celé sbírky se již (i s letošním rokem) podařilo získat 600 milionů Kč. Podrobně na stránkách: http://www.trikralovasbirka.cz/vysledky/.

Do sbírky je možné nadále přispět prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, Charita obdrží z této částky 27 Kč) anebo bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na konto 66008822/0800 u České spořitelny.

Součástí kampaně byl také Tříkrálový koncert, který v neděli 2. ledna 2011 v přímém přenosu vysílala Česká televize na programu ČT1. (Jan Oulík)

Více informací naleznete na stránkách: www.trikralovasbirka.cz.

01. 02. 2011